Immunrendszer és immunerősítés 2. rész

Az első részből kiderült, hogy az immunrendszer hadseregében kik felelnek az egészségünk megőrzéséért és meggyógyításáért. Az immunrendszer és immunerősítés második részében kiderül, hogy milyen stratégiával és hogyan védekezik a szervezet a behatolók ellen.

1. Nem specifikus immunválasz

Bármilyen behatoló jelenik meg a várároknál, azzal a másodlagos védvonalunk fehérvérsejtjei leszámolnak. Ez zajlik le, ha megsértjük vagy megvágjuk magunkat. Ilyenkor a nyílt területen a támadók szerepében megjelennek a baktériumok és más kórokozók. Ahogy a szervezet észleli a sebet, megjelennek a területen a mi fehérvérsejtjeink és szó szerint felfalják a seb körül megjelenőket és behatolni vágyókat. Két fontos dolog jelenhet meg itt: seb körüli piros terület, amit gyulladásnak hívunk és későbbiekben, a háború elesettjeinek maradéka, ami nem más, mint a genny.

2. Specifikus immunválasz

Az az eset, amikor olyan elit alakult támad meg bennünket, akik ellen speciális osztagra van szükség a hatástalanításhoz. Amikor az osztag behatol szervezetünkben, kémeink észlelik, felismerik és megismerik a támadókat. Ezek után aktiválódik az immunrendszer és előállítja a speciális alakulatot a visszavágáshoz és leszámoláshoz. Végül megtörténik a behatolók megsemmisítése.

3. Immunrendszerünk memóriája

Bizony, immunrendszerünk nem csak védekezik, de minden győzelem után helyet biztosít az emlékező katonáknak, akiket memória sejteknek hívnak. Ők azok, akik hosszú időn át megőrzik a különböző csaták során bevált védekezési módszereket. Így amikor újra megtámad bennünket, ugyanaz az ellenség vagy annak közeli rokona, rövid idő alatt képes szervezetünk reagálni és semlegesíteni a támadást.

A következő részben az immunrendszert támogató és gyengítő tényezőkkel foglalkozunk.

Immunrendszer és immunerősítés 2. rész

Bejegyzések